08/06/2012

Sanatçı Konuşması / Artist Talk: Rasmus Brink Pedersen

Please scroll down for the English text
Rasmus Brink Pedersen_
Pazartesi Konuşması_Monday Talk
11.06.2012_Pts / Mon_18:30 / 6:30 pm_PiST///

PiST/// 
Dolapdere Caddesi
Dere Sokak No 8 A/B/C
Pangaltı 34375

PiST///'in araştırma ve üretim odaklı misafirlik programı P_RP_R kapsamında gerçekleşen Pazartesi Konuşmaları serisi Rasmus Brink Pedersen (DK) ile devam ediyor. Kopenhag'da yaşayan Pedersen ortak öğrenme ve kendi kendini örgütleme konularıyla ilgilenen bir sanatçı ve aktivist. Dergi üretiminden, video ve enstelasyona ya da kamusal alana müdaheleye kadar yayılan işlerinde bilim kurgu, ekonomi, mimari, göçmenlik gibi farklı disiplinler ve konular birbiriyle örtüşüyor. Pedersen, 2005 yılından beri YNKB isimli bir sanatçı grubunun da üyesi olarak Kopenhag ve başka yerlerde yerel şehir projeleri üzerine birçok uluslararası proje ve sergiye katıldı. Sanatçı 2009'dan beri de visAvis adlı bir başka proje kapsamında, göç ve iltica üzerine odaklı ve Danimarka vatandaşı olan ya da yasadışı olarak orada yaşayan kişilerle beraber bir dergi de hazırlıyor. Bu grup ayrıca etkinlikler ve kampanyalar düzenleyerek kamusal tartışmalara dahil olmaya da çalışıyor.

Rasmus Brink Pedersen, 11 Haziran 2012, saat 18:30'da Pazartesi Konuşmaları dahilinde PiST///'de bir konuşma gerçekleştirecek. Katılım ücretsiz ve herkese açıktır. Herkesi bekliyoruz!


* PiST/// Disiplinlerarası Proje Alani sanatçılar Didem Özbek ve Osman Bozkurt yönetiminde kar amacı gütmeyen, bağımsız bir sanat mekanıdır. PiST/// Foundation of Arts Initiatives ve İstanbul Güncel Sanat Derneği'ne desteklerinden dolayı teşekkür eder.
** 
PiST/// Rasmus Brink Pedersen'i Danish Arts Agency 
ortaklığıyla P_RP_R'da misafir etmektedir. 
*** 2012'de diğer P_RP_R misafirleri Jean-Baptiste Maitre (FR/NL), Nikolaj Bendix Skyum Larsen (DK/UK) ve isimleri yakın tarihte belirlenecek farklı ülkelerden sanat profesyonelleri de Pazartesi Konuşmaları serisinde konuşacaklar.
**** Bu Pazartesi Konuşması İngilizce gerçekleşecek, Türkçe özeti yapılacaktır. Çaylar müesseseden!

----------------------------------------

The Monday Talks series as part of PiST///'s research and production residency program P_RP_R continues with Rasmus Brink Pedersen (DK). Pedersen is a Copenhagen based artist and activist who has an interest in cooperative learning and self-organization. His work spans magazine production, video work and installation as well as interventions in public space. In his works, disciplines and subjects such as science fiction, economy, architecture, and migration overlap. Since 2005 he has been a member YNKB, an artist group working with local urban projects in Copenhagen and elsewhere which participated in many international projects and exhibitions. In 2009 Pedersen joined another project visAvis, a magazine that focuses on migration and asylum which is produced by people living in Denmark with or without citizenship. Aside from this, the group also tries to engage in public debates by arranging events and campaigns. 

Rasmus Brink Pedersen will present his works at Monday Talks on June 11, 2012, at 6:30 pm, at PiST///. This event is open to everyone and free. We look forward to seeing you!

* PiST/// Interdisciplinary Project Space is a non-profit, independent art space co-directed by artists Didem Ozbek and Osman Bozkurt. PiST/// would like to thank the Foundation of Arts Initiatives and Istanbul Guncel Sanat Dernegi 
for their support
.
** PiST/// hosts Rasmus Brink Pedersen at P_RP_R in partnership with the Danish Arts Agency
*** In 2012 other P_RP_R residents Jean-Baptiste Maitre (FR/NL), Nikolaj Bendix Skyum Larsen (DK/UK) and art professionals from various countries TBC will also make presentations as a part of the Monday Talks series.
**** This Monday Talk will be in English with Turkish summary. Çaylar müesseseden!

No comments: