25/09/2006

e-flux video kiralama PiST'te / e-flux video rental will be in PiST


EVR Mucsarnok, Budapeşte 26.07.2006

11 Kasım 2006 - 11 Şubat 2007 tarihleri arasında PiST, 3 ay boyunca e-flux video rental'a istanbul'da evsahipliği yapacak. 11 Kasım 2006, Cumartesi saat 18'de PiST'teki açılış partisiyle başlayacak. Anton Vidokle ve Julietta Aranda'nın katılacağı konuşma ve özel gösterim ise 12 Kasım 2006, Pazar saat 18'de PiST'te gerçekleşecek. 3 ay boyunca PiST/// 3'de yerel ve uluslararası küratörlerin seçimlerinden oluşan düzenli video gösterimleri her Çarsamba saat 18'de başlayacak. EVR bazı geceler nöbetçi videocu olarak da açık olacak ve PiST'te özel gece yarısı gösterimleri yapılacak.

Bir Anton Vidokle ve Julieta Aranda projesi olan e-flux video kiralama, ücretsiz video kiralama dükkanı, gösterim salonu ve film, video arşivinden oluşuyor. Bu koleksiyon kalabalık bir uluslararası kuratör desteğiyle seçilmiş ve 280'i aşkın sanatçıdan alınmış 620'den fazla video işinden oluşmaktadır. Evde izlenmek üzere ücretsiz kiralamaya açık bu proje New York, Lower East Side'daki küçük bir dükkanda 2004 yılında başladı. O günden beri Miami Moore Space, Berlin Kunst-Werke, Frankfurt Portikus, Amsterdam Manifesta Foundation, Seul INSA Arts Space, Anvers Extra City Contemporary Arts Center'e gitti. 27 Temmuz'dan beri de Budapeste Mücsarnok – Kunsthalle'de açık. 11 Kasım 2006'dan itibarense 3 ay süreyle PiST/// İstanbul'da açık olacak.

EVR Mucsarnok, Budapeşte 26.07.2006

From 11th of November 2006 to 11th of February 2007, PiST will host e-flux video rental in Istanbul. On 11th of November, 2006, Saturday there will be an opening party in PiST at 6 pm. The next day on 12th of November, Sunday a special screening and talk will be held at 6 pm with the attandence of Anton Vidokle and Julietta Aranda. Those special screenings will continue for the next 3 months in PiST/// 3 on every Wednesday at 6 pm with the selection of international and local artists. On some nights EVR will be open for night shifts and there will be late night special screenings in PiST.

A project by Anton Vidokle and Julieta Aranda, comprised of a free video rental store, a public screening room, and a film and video archive. Its collection, selected in collaboration with a large group of international curators, consists of more than 620 art films and video works, and is available to the public for home viewing free of charge.

EVR started in a small storefront on the Lower East Side in New York in 2004. Since then, the project has traveled to Moore Space in Miami, Kunst-Werke in Berlin, Portikus in Frankfurt, Manifesta Foundation in Amsterdam, INSA Arts Space in Seoul, and Extra City Contemporary Arts Center in Antwerp, and on July 27th it opened in Mücsarnok – Kunsthalle, Budapest. On November 11th it opens at PiST, Istanbul.

Anton Vidokle / Julieta Aranda in Budapest


EVR Budapeşte

http://www.e-flux.com

3 comments:

Anonymous said...

sabirsizlikla bekliyorum. bu kis cok iyi gececek!

Ayse said...

Uluslararasi alanda ses getirmis bir koleksiyonun Turkiye'ye gelmesi ve ozellikle PiST /// gibi bir yapilanmada sunulmasi cok sevindirici bir gelisme... Elinize saglik...

Emre said...

Tebrikler.. en kisa zamanda gorusmek uzere.